Роль сім’ї у вихованні дітей

Роль сім’ї у вихованні дітей – велика, відповідальна. Батьки є першими вихователями, які зміцнюють і загартовують організм дитини, розвивають її мову і мислення, волю і почуття, формують її інтереси, прагнення, смаки, здібності, виховують любов до знань, допитливість, спостережливість, працьовитість.

Виховання дітей у сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Духовний вплив батьківського дому на формування її особистості створюється завдяки щирій материнській ласці, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, піклуванню, затишку і захисту, родинній злагоді.

В. Сухомлинський вважав, що сім’я –  це «джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави». Але з досвіду роботи, ми знаємо.

Сімейне виховання – це процес досить складний і завжди пов’язаний з суб’єктивними факторами.  Однією з важливих передумов виховання в сім’ї є підвищення педагогічної культури батьків. Піднесення педагогічної культури батьків є самоосвіта – читання психолого-педагогічної літератури з проблем виховання дітей у сім’ї; твори класиків української і світової літератури; добірки матеріалів періодичної преси, де широко представлено роль сім’ї у вихованні дітей.

Поради батькам щодо виховання дітей

1. В розмові з дитиною намагайтесь схилятися до тону порад, щоб було більше прохання, а не категоричних вимог.
  2. Організація домашньої праці. Домашня праця – найважливіший засіб виховання дітей. Привчайте дітей довиконання певних обов’язків.
  3. Особистий приклад: – «Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте, Ви виховуєте її в кожен момент вашого життя.

Як ви одягаєтесь, розмовляєте з іншими людьми і про інших людей, радієте або сумуєте, як ви відноситесь до друзів і ворогів, смієтесь, читаєте газету – все це має для дитини величезне значення».       (А.С. Макаренко)

1. Гра в сім’ї – важливий метод виховання. Частіше спілкуйтеся з своїми дітьми через різні види ігор.