Постачальники продуктів харчування в 2022 році:

ФОП Гончаренко А.Ю.

КОРП “Дрібнооптовий”

Документи, які засвідчують якість та безпечність основних продуктів харчування

Документи Сумського ЗДО №28 по проведенню тендерів у 2022 році

 ДК 021:2015 – 15540000-5 – Сир твердий, сир кисломолочний

ДК021-2015: 15220000-6 — Риба, рибне філе та інше м’ясо риби морожені

ДК021-2015:15510000-6 — Молоко та вершки

ДК021-2015: 15530000-2 — Вершкове масло

ДК021-2015:15110000-2 — М’ясо

ДК 021:2015 – 03220000-9 – Овочі, фрукти та горіхи

ДК 021:2015 – 03140000-4 – Яйця курячі

На період оздоровлення на кожну дитину  в день Сумською міською радою  виділено кошти:

Групи раннього віку – 2 грн. 10 коп. 

Групи дошкільного віку – 2 грн. 50 коп.

Адміністрація ЗДО № 28 “Ювілейний” надає інформацію про всі укладені договори на 2022 рік

Харчоблок

         Харчоблок закладу дошкільної освіти обладнаний згідно вимог і включає: цех для варіння,окреме приміщення для зберігання продуктів (овочі, фрукти, сипучі продукти,хліб), місце для первинної обробки овочів, для миття кухонного посуду. Над плитою розміщена витяжна вентиляція. Харчоблок забезпечений достатньою кількістюхолодної і гарячої проточної води. Наявна достатня кількість нового і чистого санітарного одягу для працівників харчоблоку (халати, фартухи, хустки, ковпаки,костюми).

Кухня обладнана і оснащена:

технологічним обладнанням: плитою; електричним котлом для води, духовою шафою; сковородою; м’ясорубкою; овочерізкою; столами для обробки продуктів харчування; шафами; стелажами.

– виробничі столи мають покриття із нержавіючої сталі (без швів на робочій поверхні із закругленими краями), маркуванні – окремо для сирої і готової продукції

холодильним обладнанням (холодильна камера з термометрами для контролю температурного режиму під час збереження продуктів харчування);

посудом різного розміру і призначення(каструлі, сковороди, казани, відра, ополонки розливні, лопатки дерев’яні, веселки, ложки, мірний посуд тощо), виготовленим з нержавіючої сталі, алюмінію, чавуну, дерева тощо). На зовнішню стінку казанів, каструль, ручки ополоників нанесено фарбою маркування щодо їх об’єму і призначення;

засобами вимірювання(терези товарні, гастрономічні), що промарковані окремо для сирої та готової продукції;

інвентарем: наборами дощок, виготовлених з твердих порід дерева, з гладкою поверхнею та ножів, марковані відповідно до призначення.

         У приміщенні харчоблоку наявні інструкції щодо правил миття кухонного посуду, інвентарю і обладнання та мийні засобами, які мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи про дозвіл на застосування в навчальних закладах.

Профілактика харчових отруєнь

Чи знаєте Ви яке зло може ховатися за дверцятами Вашого холодильника? За даними, опублікованих в офіційному виданні Американської асоціації дієтологів, тільки в Америці щорічно реєструється 76 мільйонів захворювань, пов’язаних з вживанням неякісної їжі, 325000000 госпіталізацій і 5000 смертей.

Вміщені в зіпсованe їжe бактерії, віруси і паразити представляють істотну загрозу для здоров’я, особливо для людей зі зниженим імунітетом таких як: вагітні жінки, маленькі діти і літні люди.

Харчових отруєнь може запобігти до до 25%  всіх випадків, дотримуючись простих правил гігієни у себе вдома.

Як же нам зрозуміти, що їжа, яка перебуває у нашому холодильнику, хорошої якості?

Давайте почнемо з основ і подивимося як поводитися з нашим холодильником повним їжі:

* Вичищайте холодильник 1 раз на 1-2 тижні звичайним миючим засобом і водою;

* Стежте, щоб температура в холодильній камері перебувала в межах від +4 до +10 градусів (вершкове масло не повинно бути занадто твердим);

* Температурний режим у морозильній відділення наступний: для зберігання -18 градусів нижче нуля, тоді як для заморожування -24;

* Якщо в холодильнику що-небудь розіллється, витирайте відразу, для запобігання перехресного забруднення;

* Вживайте продукти до закінчення терміну придатності;

* Також дуже важливо перш ніж готувати або їсти їжу перевірте не почала вона псуватися. На жаль, на перших стадіях погіршення якості їжі, зовнішніх ознак або запаху немає, зате шкідливі бактерії та мікроорганізми починають з’являтися. Тому при найменшому сумніві краще відмовитися від вживання продукту.

Розумне відвідування магазину

Безпека починається з відвідування продуктового магазину. Намагайтеся спершу купувати продукти тривалого зберігання такі як: бакалія, консерви і чай, потім свіжі овочі / фрукти і в самому кінці свіже чи заморожене м’ясо і решту заморозку. Прибирайте покупки в холодильник відразу після повернення додому.

Пам’ятайте, що завжди слід залишати трохи вільного місця в холодильнику (і особливо морозилці) для вільної циркуляції повітря. Дуже велике навантаження, що з’являється при переповненні, може призвести до підвищення температури, сприяючи зростанню хвороботворних бактерій і організмів.

Скільки ж їжа зберігається в холодильнику, правильне зберігання їжі

  1. Не залишайте розморожені продукти при температурі перевищує 5 градусів тепла, бактерії в такому середовищі починають стрімко розмножуватися.
  2. Намагайтеся розморожувати заморожені продукти на нижній полиці холодильника, щоб вода з них не капала на продукти знизу.
  3. Приготована і розігріта їжа, готові салати і закуски не повинні перебувати без холодильника більше 2 годин.
  4. Ретельно упаковуйте залишки їжі і намагайтеся застосувати їх не більше ніж за 2-3 дні. Вакуумна упаковка залишає бактерії без кисню і вони гинуть, тому чим більше герметично ви упакуєте їжу, тим довше вона буде зберігатися.

Використовуйте спеціальну харчову плівку або вакуумні контейнери. Не забувайте також, що найбільш сприятливе місце зберігання для швидкопсувних страв – верхня полиця холодильника.

Всі ці дуже прості правила профілактики харчових отруєнь допоможуть Вам уникнути харчових отруєнь і зберегти здоров’я.