Музичні інструменти впливають на різні органи:

легені люблять арфу,
серце – гітару,
шлунок – клавішні інструменти,
печінка – флейту,
підшлункова залоза – трубу,
нирки – саксофон,
хребет – барабан,
тонкий кишечник – скрипку.

Звуки природи для нашого здоров’я

Сучасне життя наповнено різного роду стресами, з якими людині щодня доводиться стикатися. Стрес може бути викликаний багатьма причинами. Одним з негативних факторів, що впливають на наш організм, є навколишній шум сучасного міста.

Він негативно впливає як на розумове, так і на фізичне здоров’я людини. Стрес може призвести також до різних порушень сну, в результаті чого, людина почуває себе погано як фізично, так і морально.

Вже давно доведено, що природні звуки природи можуть надавати потужний терапевтичний вплив на весь наш організм. Ці природні звуки позитивно впливають на всі життєво важливі системи людини. Вони допомагають розслабити і тіло, і розум, зняти стрес і внутрішнє напруження.

Численні дослідження довели позитивний вплив спокійної музики на сон. Прослуховуючи ніжну музику природи за 45-60 хвилин до засинання, Ви отримуєте не тільки позитивні емоції, а й відмінний природний заспокійливий засіб. Ваше дихання стає рівним і глибоким, кров’яний тиск вирівнюється, голова наповнюється світлими і радісними почуттями.

Звуки природи допомагають активізувати області мозку, які відповідають за почуття радості та щастя. Музика природи чудово піднімає настрій і є незамінним засобом для людей, які страждають від депресії. Дослідження, проведені психологами, показують, що почуття депресії можна зменшити до 25% тільки лише прослуховуванням приємної музики.

Під час прослуховування розслаблюючих звуків природи, Ваше тіло і розум розслабляються, що у свою чергу підсилює Вашу імунну систему, що особливо важливе для дітей.

Музика може чудово поєднуватися з іншими методами лікування, допомагаючи людині видужати набагато швидше.

Звичайно, у кожної людини є свої уподобання при виборі музики. Вам потрібно лише прислухатися до свого організму і вибрати ту музику або ті звуки природи, які доставляють вам радість. Звуки природи будуть цікаві для ваших малят, і тому прослуховування такої природної музики буду не тільки корисне, а ще й цікаве!

Забавлянки для найменших

Діти, яких забавляють, у період свого найпотужнішого розумового, психічного і фізичного розвитку отримують надзвичайно важливий творчий поштовх. Адже забавлянки збагачені джерелом словесної, музичної та драматичної творчості, тож мають здатність формувати потужний творчий потенціал, зокрема й музичні здібності. Відтак у процесі дитячого виховання забавлянкам треба приділяти якомога більше уваги.

За допомогою забавлянок дітей можна розважати, збуджувати їхній інтерес до творчості, розвивати у них емоційність, спостережливість, тощо. Окрім того, забавлянки мають і практично-побутове значення: заспокоюють дитину або ж навпаки активізують її, викликають бадьорий настрій,почуття радості, любові, фізичного та душевного комфорту.

Текст забавлянок має віршовану форму, що дає змогу зацікавити дитину. Сприяти розвитку її уяви та мислення. Зазвичай забавлянки ритмічно промовляють, не використовуючи сталу мелодію. Утім, їх можна виконувати на прості мелодії як пісеньки, поєднуючи з мімікою, жестами та елементами гри. Це спонукає доодного віршованого тексту забавлянки багатьох мелодичних варіантів.

Розвивати музичні здібності дітей за допомогою забавлянок можна у легкій грайливій формі. Тоді потреба дитячого розвитку набирає небуденних форм і серед буднів виникає свято: «Я росту, я прекрасний, я молодець».

Якщо, в сім’ї з дитиною забавляються, то в неї розвивається :

інтонаційний слух;
тембровий слух;
відчуття ритму;
музична пам’ять.

Грайтеся разом зі своїми дітьми

Гу-ту-ту

Дитину підкидають на колінах, гойдають на руках або ставлять ніжками на ноги дорослого, який сидить, і приспівують:

Гу-ту-ту, гу-ту-ту,
Зварим кашку круту,
Та надоїм молочка,
Нагодуєм козачка. 

Кую-кую ніжку

Беруть дитячий вказівний пальчик, постукують ним по стопі і приспівують:

Кую, кую ніжку,
Поїду в доріжку.
Там ніжкам ночувати,
Треба коника кувать.
Шило, шило, шило!
Дай, бабо, молотка,
Підкуємо чобітка.
Як не даси молотка,
Не підкуєм чобітка.


Ой, чук-чук-чук

Підтрушуючи дитину на руках чи на колінах, приспівують:

Ой, чук-чук-чук.
Наловив дід щук,
По болотечку,
Намочив штанці ще й сорочечку.
Баба рибку пече, сковорідка тече.
Баба діда за бороду:
«Купи, діду, сковороду».

У світі музичних інструментів

З актуалізацією завдань естетичного виховання дошкільнят особлива роль відводиться музичним іграшкам та дитячим музичним інструментам. Вони викликають у дітей значний інтерес, а відтак використання їх удома та в дошкільному закладі сприяє залученню дитини до сфери музики, розвитку творчих здібностей.

Малюки вчаться грати знайомі поспівки, імпровізувати нескладні ритми чи окремі інтонації, добирати на слух прості знайомі мелодії, грати в «музичну луну», співати та підігрувати собі. Для цього дитячі музичні інструменти мають звучати чисто, бути зручними за розміром. Назви «музичні іграшки» та «дитячі музичні інструменти», власне, досить умовні. До музичних іграшок частіше звертаються в сюжетних та дидактичних іграх, а дитячі музичні інструменти є ніби маленькою подобою справжніх.

Для розвитку почуття ритму краще користуватися інструментами ударної групи. Для розвитку динамічного слуху доцільні всі інструменти, на яких діти можуть довільно посилювати чи послаблювати звучання залежно від ігрової ситуації (ігри «Холодно-гаряче». «Тихо-голосно» та інші).

Гра на музичних інструментах – цікава і корисна для дітей музична діяльність. Музичні іграшки та інструменти прикрашають життя дошкільника, розважають його, викликають прагнення до власної творчості, які можна розвивати і в родині.

Нетрадиційні музичні інструменти можна виготовити власноруч в домашніх умовах. Так, пластмасовіяйця з-під кін дер-сюрпризів, балончики з- під мильних бульбашок, металеві баночки з-під чаю, кави можуть замінити маракас, якщо всередину покласти крупу, зернята кукурудзи, дрібні горішки, гвинтики. Музичний інструмент, який замінить румбу, можна зробити з металевих кришечок з-під напоїв. Для цього в кришечках роблять дірочки, нанизують їх на велосипедну або в’язальну спицю, яку вгорі та знизу закріплюють. Ролі тріскачок виконуватимуть вкладки з коробок з-під цукерок, а супровідним тлом буде шурхіт целофанових обгорток для квітів. Чудовий звук, який нагадує стукіт дерев’яних ложок, можна замінити постукуваннямбудівельних кубиків.