Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти. Розвивальне середовище ЗДО

Договір №ДЗРПо-051 про передачу майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Суми

Матеріально – технічне забезпечення закладу дошкільної освіти  № 28 “Ювілейний”  відповідає вимогам законодавства у сферах дошкільної освіти, безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці, будівельним та санітарно-гігієнічним нормам і правилам, згідно п. 69 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, затверджених постановою КМУ № 1187 від 30 грудня 2015 р. (в редакції постанови КМУ від 10 травня 2018 р. № 347) до матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності.

         Заклад збудований за типовим проектом, зданий в експлуатацію рішенням Державної комісії в 1982 році.  Навчальні, побутові, спортивні та ігрові майданчики, інші приміщення і споруди ЗДО відповідають санітарним нормам і правилам, установленим Міністерством охорони здоров’я.

         У 2015 році був проведений капітальний ремонт покрівлі, 2017 рік – капітальний ремонт будівлі(заміна віконних блоків будівлі та ремонт приміщень), капітальний ремонт туалетних кімнат, 2018 рік – капітальний ремонт дитячих павільйонів, 2019 рік – капітальний ремонт дитячого спортивного майданчика, капітальний ремонт «Монтаж системи автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення людей про пожежу та передавання тривожних сповіщень у комунальній установі Сумського ДНЗ № 28 «Ювілейний», 2023 рік – капітальний ремонт частини підвальних приміщень з пристосуванням їх для використання як найпростішого укриття в будівлі Сумського ДНЗ № 28 «Ювілейний».

         Харчоблок закладу забезпечений достатньою кількістю холодної і гарячої води. Кухня оснащена необхідним технологічним обладнанням,  забезпечена достатньою кількістю кухонного посуду різного розміру і призначення, інвентарем, засобами вимірювання, санітарним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо).

         Все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюється при забрудненні. Згідно вимог та методичних рекомендацій по їх застосуванню на харчоблоці використовуються, дозволені миючі та засоби.

Комора харчоблоку обладнана згідно санітарних вимог. При зберіганні різних видів продуктів товарне сусідство,  температурний режим чітко дотримуються. Овочі та фрукти зберігаються в окремому приміщенні – овочесховищі. Комору забезпечено електронними товарними вагами.

         Матеріально-технічна база ЗДО №28 відповідає будівельним та санітарно-гігієнічним нормам і правилам.

         Пральня закладу дошкільної освіти включає приміщення для прання, приміщення для прасування. Придбано 3 пральних машини на 10 кг  білизни, 1 сушильну машину. У 2019 році проведено капітальний ремонт приміщення для прання.

         До складу медичного  блоку  ЗДО №8  входить: медичний кабінет, ізолятор, процедурна. Всі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.         Медичний кабінет повністю забезпечений  необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання невідкладної  допомоги відповідно до «Переліку оснащення медичного кабінету дошкільного закладу», затвердженого наказом Міністерства охорони здоровя України, міністерством освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496.  

          Заклад забезпечено природним та штучним освітленням,  централізованим  водопостачанням і каналізацією, витяжною  вентиляцією, централізованим опаленням, пожежним обладнанням відповідно до санітарних правил і норм утримання ЗДО.

         Температурний режим в навчальному закладі  відповідає санітарним вимогам. Контроль  за температурою повітря у приміщеннях закладу здійснюється за допомогою кімнатних термометрів, розміщених в кожному  окремому приміщенні.

Віртуальна екскурсія закладом дошкільної освіти № 28 “Ювілейний”

Освітній простір укриття

З метою створення комфортних та безпечних умов для дошкільнят,  надання їм почуття безпеки та захищеності  в ЗДО № 28 облаштоване  укриття.  Яке налічує декілька невеликих приміщень, які спеціально обладнані для проведення різних видів діяльності: рухової, образотворчої, дидактичних   ігор.

Інтер’єр «Ювілейного»

Інтер’єр «Ювілейного» відповідає сучасним естетичним вимогам. Приміщення дитсадка оформлено в єдиному стилі. Світлі, м’які тони стін, килимів, спокійна чітка конструкція фрагментів сюжетних композицій до казок в холах, урочисті прикраси характеризують дизайн приміщень дитсадка.

Дошкільники з великим задоволенням відвідують міні-музей народознавства в закладі, де онайомлються  з українськими звичаями та традиціями.

З метою розвитку рухової та інтелектуальної сфери дошкільнят було придбано інтерактивну підлогу та обладнано кабінет, в якому проводиться робота з використанням “живої підлоги”.

Цікаво та змістовно проводиться освітня робота з дітьми з використанням інтерактивної дошки.

Групові кімнати закладу дошкільної освіти оснащені ігровим та навчально-дидактичним обладнанням, яке відповідає  Закону України “Про дошкільну освіту”, вимогам Базового компонента дошкільної освіти, примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання.

ПЕРЕЛІК ІГРОВОГО ТА НАВЧАЛЬНО-ДИДАКТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

Групи оснащено сучасними, зручними, багатофункціональними меблями, які сприяють забезпеченню емоційного комфорту дітей.

Музична зала обладнана сучасною аудіо та відео апаратурою, мультимедійною установою, які широко використовуються в усіх формах музичного виховання дітей.

Заклад №28 «Ювілейний» забезпечений спортивною залою, яка має 50 кв. м. та правильним добором фізкультурного обладнання, яке відповідає педагогічним, естетичним, гігієнічним та анатомо-фізіологічним особливостям дітей дошкільного віку.

Відповідно до Положення про логопедичні пункти системи освіти в дошкільному навчальному закладі створений та обладнаний логопедичний кабінет. Його площа відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Кабінет психолога оформлений відповідно до Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів.

Кабінет англійської мови – це інтелектуальна кімната, яка допоможе малюкам зануритися у мовне середовище.

Медичний кабінет оснащений відповідно до Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу.

Територія закладу обладнана сучасними, зручними ігровими майданчиками та павільйонами

Для забезпечення дітям здорових умов перебування на свіжому повітрі, длязміцнення їх організму, правильного фізичного розвитку, а також дляраціонального проведення спортивно-ігрового дозвілля в дитячому колективі взакладі облаштовано спортивний майданчик, який відповідає фізичному, духовномута емоційному розвитку дітей, формуванню у них міцної мускулатури а такожреалізації їх потреби в русі. Спортивний майданчик має безпечне покриття та відповідне сучасне обладнання, яке дає змогу здійснювати фізкультурно-оздоровчуроботу.