Історія нашого дошкільного закладу

Літопис ДНЗ

У центрі мальовничого міста Суми, по вулиці Робітничій, у серпні 1982 року відкрився дошкільний заклад №77 «Ювілейний», підпорядкований ВО «Електрон». Це був найбільший дитячий садок у мікрорайоні, який очолювала перша завідуюча Дискіна Рута Миколаївна. Його відвідували 410 дітей. Колектив дошкільного закладу нараховував 75 працівників. Колектив дитсадка брав активну участь у всіх заходах, конкурсах, акціях міста та області.

Відкриття дошкільного закладу

Перший випуск «Ювілейного»

Наш перший ранок

Свято сьогодні

У 1996 році естафету керівництва дитячим садком №77 прийняла Брюховецька Людмила Миколаївна. З 2000 року колектив очолила талановита, досвідчена, цілеспрямована людина – Солодовник  Ольга Олександрівна. Вона відкриває першу в місті Суми різновікову групу, а створює кабінети англійської мови, народознавства. Зростає кількість дітей у групах.

У 2001 році для вирішення проблеми якісної дошкільної освіти в дитсадку відкриваються логопедичні групи. З першого дня їх функціонування з дітьми-логопатами працювала талановитий вчитель-логопед вищої категорії, вчитель-методист Кобилка Олена Павлівна.

З 2003 року у дошкільному закладі введена посада психолога, відкривається психологічний кабінет. Практичний психолог Макаренко Людмила Віталіївна постійно проводить корекційні та розвиваючі заняття, просвітницько-консультативну роботу серед батьків та педагогів.

2004 рік – був обладнаний кабінет «Комп’ютерна ігротека», який сприяє збагаченню інтелекту, естетичному, моральному розвитку дитини. У цьому ж році відкрили кабінет зображувальної діяльності.

З 2005 року ясла-садок №77 «Ювілейний» перейменували в Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №28 «Ювілейний» м. Суми, Сумської області. Відкрили родинну групу. У 2006 році, враховуючи потреби батьків, була відкрита перша в місті Суми короткотривала група, у якій здійснюється повноцінна навчально-виховна робота відповідно до чинних державних програм.

2007 рік – з метою формування у дітей основ соціальної компетентності, набуття досвіду спілкування з однолітками та охоплення дітей дошкільною освітою відкрили прогулянкову групу. У цьому ж році створена студія «Гармонія». Роботою керувала вихователь вищої категорії, вихователь-методист Кравченко Людмила Анатоліївна. Невід’ємною частиною студії є діяльність фіто-кафе «Живинка», емоційно-комфортне середовище якого забезпечує збереження і розвиток психічного, фізичного здоров’я дітей.

фіто-кафе «Живинка»

З 1 вересня 2007 року на базі дошкільного навчального закладу  (ясла-садок) №28 «Ювілейний» створено Центр розвитку дитини «Ювілейний», де дошкільну освіту, розвиток і виховання отримують діти, які не відвідують дошкільний заклад.

У 2014 році рішенням Сумської міської ради VIскликання ХХХІV сесії змінено тип і найменування  Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 28 «Ювілейний» м. Суми, Сумської області на Сумський дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 28 «Ювілейний» Сумської міської ради.

На сьогодні у дошкільному закладі функціонує 16 груп, в яких виховується 367 дітей.