Телефони рятувальних та аварійних служб:

112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги(диспетчер викличе бригаду потрібної служби)

101 — Пожежно-рятувальна служба

102 — Поліція

103 — Швидка медична допомога

104 — Аварійна служба газової мережі

0 800 501 482 — телефон довіри СБУ.

З 10 травня розпочинається видача продуктових наборів, які були надані державою нашій громаді.

В першу чергу такі набори будуть видані громадянам, місце проживання яких зареєстровано в межах Сумської міської територіальної громади, з числа:

 • багатодітних сімей;
 • сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю;
 • опікунів, під опікою у яких є повнолітні недієздатні особи;
 • внутрішньо переміщених осіб, які з 24 лютого переїхали до Сумської міської тергромади та стали на облік в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради.

Для отримання продуктового набору необхідно звернутися до приміщень наступних загальноосвітніх шкіл в робочі дні з 1000 до 1600:

 • школа №7 (адреса: вулиця Л. Українки, 23)
 • школа №23 (адреса: проспект М. Лушпи, 36)
 • школа № 10 (адреса: вулиця Новомістенська, 30)

При собі мати наступні документи:

 • паспорт;
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера) за умови відсутності інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки;
 • документ, що посвідчує відповідний статус особи:
 • для багатодітних сімей та дітей з інвалідністю – відповідне ПОСВІДЧЕННЯ
 • для внутрішньо переміщених осіб – ДОВІДКА про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб по Сумській міській територіальній громаді
 • для опікунів, під опікою у яких є повнолітні недієздатні особи – РІШЕННЯ суду (витяг) про встановлення опіки

У разі наявності питань щодо забезпечення продуктовим набором, телефонуйте за номерами:

050-407-83-84

050-407-81-27

Відповідно до Указу Президента України № 53/2022 “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства”, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості відзначається День єднання в закладі освіти

Результати анкетування батьків вихованців 
щодо змін у раціоні харчування дітей

У січні-лютому 2022 року у ЗДО №28 «Ювілейний» з метою вивчення думки батьків щодо якості оновленого раціону харчування дітей було проведено анкетування. В опитуванні взяли участь 257 батьків вихованців закладу, що становить 97 % від загальної кількості батьків вихованців, що відвідують дитячий садок. Всі опитані представники батьківської громадськості відмітили, що меню закладу змінилося:

 •  нові назви страв із зазначенням якісного та кількісного складу(90%)
 • меню доповнилося овочами та фруктами(87%)
 • зменшилась кількість цукру, солі, борошняних виробів із дріжджового тіста(95%)
 • у меню зазначено речовини та готові вироби, які призводять до алергічної реакції(74%)
 • у меню з’явився цільнозерновий хліб(52%)
 • менше страв з картоплі, а більше страв з круп(78%)

Проте, 8 батьків(4%) наголосили, що не задоволені новим меню:

 • діти вдома говорять, що їжа не солона і не солодка(4%)
 • страви з бобових не подобаються дітям(2%)
 • відсутня випічка, яка подобалась дітям (4%)

Побажання батьків:

 • 220 (85 %)батьків хотіли б щоденно бачити фото страв, розмір порції;

З 10 січня батьки вихованців мають можливість переглянути фото страв, відповідно до меню на сайті закладу у розділі «Організація харчування дітей».

 • 20 (10%) – хотіли б спробувати страви з денного раціону дітей;
 • 10 батьків(5%) хотіли б отримати рецепти страв, щоб готувати їх вдома і таким чином швидше адаптувати дитину до нових страв.;
 • 10 батьків(5%) хотіли б, щоб частіше готували картопляні страви, пиріжки та булочки.

Зима – дивовижна пора! Iї дуже люблять вихованці нашого закладу, адже взимку на прогулянці – безліч ігор і розваг. Під час зимової прогулянки 2022 року в лютому місяці діти отримують заряд бадьорості та гарного настрою, до того ж спільна діяльність розвиває та виховує дружелюбність, почуття відповідальності,вчить бути терплячими один до одного.

На передодні новорічних та різдвяних свят солодкі подарунки з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій від міського голови О.М.Лисенко отримали діти пільгових категорій ЗДО № 28 «Ювілейний». Дякуємо за підтримку і допомогу в організації свята!

20 грудня 2021 року в дитячому садочку святкували День Святого Миколая. До цього дня дошкольники виготовляли поробки, вивчали вірші и пісні про Св. Миколая. Свято пройшло весело, цікаво и з користю для дітлахів. В дарунок святий Миколай роздав діткам подарунки, солодощі та побажав усім міцного здоров’я, та благополучие. Шановні батьки, вітамо Вас со святым и дякумо за співпрацю, взаємодопомогу и розуміння. З повагою адміністрація закладу!

Національна соціальна сервісна служба України (далі – Нацсоцслужба)відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 року № 783„Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України” є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія „16 днів проти насильства”. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми – протинасильства”

Шановні батьки! На виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, з метою зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами Міністерство освіти і науки України у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International, за підтримки Радниці – Уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Радниці – Уповноваженої з питань безбар’єрності, у листопаді – грудні 2021 року проводиться інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Інформаційні матеріали кампанії можна завантажити за посиланням https://cutt.ly/hT3rbZ5

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

З 27.09.2021 по 01.10.2021 ЗДО№ 28 «Ювілейний» долучився до проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

         Булінг – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячогосередовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів,батьків і всіх дорослих, які причетні до виховання дітей.

         Перелік організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 26.08.2021 № 1/9-423 «Про виконання вимог законодавства щодо захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждали від жорстокого поводження» 24.09.2021 у ЗДО № 28 «Ювілейний» було проведено інформування працівників колективу про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження

3 червня 2021 року в онлайн-режимі відбувся звіт завідувача Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №28 «Ювілейний» м. Суми, Сумської області про здійснення діяльності у 2020-2021 навчальному році перед учасниками освітнього процесу, батьками та громадськістю.

Шановнi батьки!
Запрошуємо Вас переглянути звiт керiвника, який вiдбудеться 03.06.2021 року о 16. 00. за посиланням

 http://meet.google.com/jed-smsh-rcc  

В ДНЗ №28 “Ювілений” відбулись випускні свята. У садочку день прощальний і сумний і незвичайний, Дітвора до школи йде. Час розлуки настає. Прощавай садок дитячий. За добро тобі ми вдячні. Сум і радість у словахСльози щастя на очах.

У ЗДО № 28 «Ювілейний» відбулися онлайн батьківські збори в усіх вікових групах. Під час онлайн-зустрічі педагоги проаналізували та підвели підсумок освітньої діяльності з дітьми. Батьки мали можливість поспілкуватися з педагогічними працівниками та отримати відповіді на хвилюючі їх питання.

         Батькам майбутніх першокласників надали поради, рекомендації вчителі ЗОШ № 12, 13. Директор школи № 12 Губська І.О. ознайомила з навчальними програмами початкової школи та вимогами НУШ, провела цікаву віртуальну екскурсію  до сучасного класу, надала змістовну інформацію про організаційні моменти, які цікавлять батьків. Заступники директорів шкіл № 12, 13 вказали на головне завдання – виховати у дітей бажання йти до школи.

         Кконструктивна співпраця педагогів, батьків закладу та вчителів шкіл дає можливість дітям успішно розвиватись, навчатись та отримувати необхідні знання, уміння, навички поводження в соціумі.

У ЗДО № 28 “Ювілейний” хлопчики привiтали дiвчаток зi святом Весни. Заспiвали для них пiснi, виконали разом iз дiвчатками запальнi таночки, виготовили для них подарунки та спекли смачне печиво.

У ЗДО 28 “Ювілейний”, з метою формування інтересу дошкільників до пошуково-дослідницької діяльності, розвитку їх допитливості і спостережливості, виховання екологічної культури та естетичних почуттів, був проведений конкурс “Кращий город на вікні”. Діти із заводоленням вирощують рослини, доглядають та милуються ними.

Безоплатна провова допомога

Шановні батьки!

За результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 27.01.2021, у зв’язку з різким погіршенням погодних умов Міністерство освіти і науки України  рекомендує:

 • Перевести функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей в режим підвищеної готовності.
 • Інформацію про різке погіршення погодних умов довести до всіх учасників освітнього процесу.
 • Вжити додаткових заходів щодо попередження переохолодження учасників освітнього процесу на період ускладнення погодних умов.

ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ: ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ СЕМИ ОБЛАСТЕЙ РЕКОМЕНДОВАНО ПЕРЕЙТИ НА РЕЖИМ ПІДВИЩЕНОЇ ГОТОВНОСТІ

Шановні батьки!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.

№ 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”, рік тому було запущено єМалятко

 • першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.

Міністерство прагне, щоб якомога більша кількість українських батьків дізналася про єМалятко та скористалася послугою. Більш детальну інформацію ви зможете отримати за цим посиланням .

І ось результати конкурсу “Пташиний дивограй”, де ЗДО 28 прийняв активну участь у цьому освітньому проекті і зайняв почесне ІІІ місце

В ДНЗ 28 “Ювілейний” пройшов тиждень родинного виховання “Сім’я – перша школа моральності”.

З 16.11.2020 по 20.11.2020 в ЗДО № 28 “Ювілейний” проходить Тиждень толерантності

Інструктивно-методичні рекомендації “Щодо організації діяльності закладів  дошкільної освіти  у 2020/2021 навчальному році”