З метою протидії та попередження вчинення онлайн-шахрайств шляхом підвищення рівня обізнаності населення про шахрайські схеми просимо звернути увагу на інформацію надану Департаментом кіберполіції Національної поліції України.

П’ять речей, які ти можеш зробити,  щоб захистити себе  від шахраїв:

  • Будь пильним та обережним;
  • Не перераховуй кошти не  верифікованим особам;
  • Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах;
  • Не розголошуй свої персональні дані;
  • Ознайомся    з шахрайськими схемами тут: 

З вами зв’язався працівник банку? Пам’ятай про 5 фактів

1.Реальний працівник  банку не просить надсилати кошти!

Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом чи криптовалютою;

2.Працівнику банку не потрібна інформація про ваш картковий рахунок!

Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому хто телефонує;

3.Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які проходять в смс-повідомленні!

Розголошення цієї інформації призведе до втрати коштів;

4. Не переходь за посиланнями!

Не натискай на посилання, які надсилає тобі «працівник банку»

5.  Не виконуй  ніяких дій у банкоматах чи терміналах. Співробітник банку не надає вказівок щодо проведення маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.

6 ознак фішингового листа

1. Звернення до вас автоматично згенероване;

2.E-mail  адресанта не офіційний;

3.У листі містяться прохання надати персональні дані;

4. Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт

5.Додані невідомі вкладення;

6.У тексті присутні граматичні помилки

НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ

1. Захисти. Завжди захищайте свою особистість. Ніколи не  повідомляйте свою особисту інформацію.

2. Відмов. Довіряйте своїм інстинктам. Якщо ви отримали підозрілий електроний  лист, видаліть його. Якщо ви сумніваєтесь в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, покладіть трубку.

3.Повідом. Повідомляючи про шахрайство, ви надаєте правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв і запобігання щоб інші не стали жертвами. ФІШИНГ Фішинг-(комбінація голосу та  SMS) – це атака соціальної інженерії, ключовою задачею якої обманом змусити жертв надати конфідеційну інформацію по телефону.

1.Будьте пильними при    отриманні дзвінків з невідомих номерів.

2. Не передавайте дані ваших карткових рахунків чи паролю до онлайн банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитають таку інформацію.

3. Не довіряйте особі яка телефонує, тільки тому, що вона знає про вас персональну інформацію. Шахраї можуть знайти її в Інтернеті..

4. Не перераховуйте кошти за проханням особи, яка телефонує, працівники банку ніколи не попросять вас про це.

Злочинці, які отримують  гроші незаконним шляхом, повинні приховувати або відмивати джерело походження своїх коштів. Вони залучають людей для переказу грошей – дропів! Не  беріть участь у вчиненому злочину, не  погоджуйтесь отримувати на свої карткові рахунки чи криптогаманці кошти невідомого походження.

ЯК НЕ ВТРАТИТИ ГРОШІ? ПОРАДИ НА САЙТІ

ШАХРАЇ ПОЛЮЮТЬ ЗА ГРОЩИМА! ЯК НЕ СТАТИ МІШЕННЮ?

ЗНАЙШОВ ТОВАР ЗА ПІВЦІНИ? ТЕБЕ ЗНАЙШЛИ ШАХРАЇ.

ЗНАЙОМИЙ  ПРОСИТЬ В БОРГ? НАПИШИ ЙОМУ….

ТЕЛЕФЛНУЄ ПРЕДСТАВНИК БАНКУ? ЯК ЙОГО ПЕРЕВІРИТИ?

РОДИЧ ПОТРАПИВ У БІДУ? ШАХРАЇ ЧЕКАЮТЬ І ТЕБЕ!

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну Електронну платформу «Мрія», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета проєкту є протидія кремлівській пропоганді та фейковим ресурсам у мережі Інтернет.

StopRussiaChannel | MRIYA

Телеграм – бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами StopRussia | MRIYA @stopdrugbot

Офіційний чат-бот України для повідомлення про ворожі дії на території нашої держави.

3 31.07.2023 по 04.08.2023 року в ДНЗ “Ювілейний” був проведений “Тиждень експериментiв”

З 24.07 по 28.07.в закладi був проведений “Тиждень кулiнарноi творчостi”

Пам’ятка «Для осіб, постраждалих від  торгівлі людьми/ посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи» http://surl.li/iptem

Шановні батьки та педагоги, з метою підтримки надавачів соціальних послуг в умовах збільшення навантаження та профілактики професійного вигорання ЮНІСЕФ Полтава разом з ГО”ЦПД “Конфіденс” розпочинає пілотний проєкт “Зупинка : Я” у Сумській області . Місія проекту – надання комплексної психологічної допомоги та психоедукації (навчання фахівців і просвітництво громадськості) населенню для зміцнення психічного здоров’я, попередження виснаження та відновлення ресурсу.

            Ті, хто бажає отримати психологічну допомогу проходять реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/XdUdS7M2jB4HEEEQ6 , після чого представники ГО «Конфіденс» зв’яжуться з ними і запропонують час та місце для надання безкоштовної психологічної допомоги.

Цікаво, пізнавально для дошкільнят пройшов “Тиждень кольорів”. Він був наповнений позитивними емоціями та креативністю. Діти брали активну участь у заходах, виявляючи свої таланти та навички.

08.06.2023 у дошкільному навчальному закладі № 28 «Ювілейний» діти прийняли участь у пошуково-дослідницькій діяльності. Найпростіші досліди, дитяче експериментування сприяють формуванню у дітей пізнавального інтересу, пізнавальної потреби, згодом, пізнавальної активності, що є основою соціальної активності особистості. Пошуково-дослідницька діяльність розвиває: спостережливість, увагу, пам’ять, позитивно впливає на інтелектуальні здібності.

У зв’язку з дією на території України правового режиму воєнного стану, зростанням кількості та тривалості сигналів «Повітряна тривога», найпростіше укриття за адресою вул. Дмитра Бортнянського, 56 розміщено у Сумському дошкільному навчальному закладі (центр розвитку дитини) №28 «Ювілейний» та доступне для мешканців Сумської міської територіальної громади у режимі 24/7.

Ознайомитися із мапою захисних споруд Сумської міської територіальної громади ви можете за QR-кодом:

02.06.2023 відбувся звіт керівника Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №28 «Ювілейний» Сумської міської ради перед колективом, батьками, громадськістю про діяльність закладу за 2022/2023 навчальний рік

У дошкільному закладі №28 “Ювілейний” відсвяткували свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей. Вітаємо з Днем захисту дітей! Нехай наші діти завжди залишаються веселими і життєрадісними, нехай вони відчувають тільки любов і підтримку від своїх батьків! Хочеться, щоб всі вони були щасливі, а небо над головою завжди було мирним!

18.05.2023 у ДНЗ 3 28 “Ювілейний” відзначили День Вишиванки

З нагоди Міжнародного дня англійської мови, який відзначають 23 квітня, в ДНЗ 28 «Ювілейний» з 24.04 по 28.04.2023 пройшов тиждень англійської мови. Під час проведеного квесту «У пошуках скарбів» дошкільнята показали свої знання з англійської мови, вони грали в цікаві ігри, спілкувались англійською мовою, із задоволенням виконували завдання від піратки Джейн.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я

         Перелік організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні