Шановні батьки! На виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, з метою зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами Міністерство освіти і науки України у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International, за підтримки Радниці – Уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Радниці – Уповноваженої з питань безбар’єрності, у листопаді – грудні 2021 року проводиться інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Інформаційні матеріали кампанії можна завантажити за посиланням https://cutt.ly/hT3rbZ5

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

З 27.09.2021 по 01.10.2021 ЗДО№ 28 «Ювілейний» долучився до проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

         Булінг – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячогосередовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів,батьків і всіх дорослих, які причетні до виховання дітей.

         Перелік організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 26.08.2021 № 1/9-423 «Про виконання вимог законодавства щодо захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждали від жорстокого поводження» 24.09.2021 у ЗДО № 28 «Ювілейний» було проведено інформування працівників колективу про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження

3 червня 2021 року в онлайн-режимі відбувся звіт завідувача Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №28 «Ювілейний» м. Суми, Сумської області про здійснення діяльності у 2020-2021 навчальному році перед учасниками освітнього процесу, батьками та громадськістю.

Шановнi батьки!
Запрошуємо Вас переглянути звiт керiвника, який вiдбудеться 03.06.2021 року о 16. 00. за посиланням

 http://meet.google.com/jed-smsh-rcc  

В ДНЗ №28 “Ювілений” відбулись випускні свята. У садочку день прощальний і сумний і незвичайний, Дітвора до школи йде. Час розлуки настає. Прощавай садок дитячий. За добро тобі ми вдячні. Сум і радість у словахСльози щастя на очах.

У ЗДО № 28 «Ювілейний» відбулися онлайн батьківські збори в усіх вікових групах. Під час онлайн-зустрічі педагоги проаналізували та підвели підсумок освітньої діяльності з дітьми. Батьки мали можливість поспілкуватися з педагогічними працівниками та отримати відповіді на хвилюючі їх питання.

         Батькам майбутніх першокласників надали поради, рекомендації вчителі ЗОШ № 12, 13. Директор школи № 12 Губська І.О. ознайомила з навчальними програмами початкової школи та вимогами НУШ, провела цікаву віртуальну екскурсію  до сучасного класу, надала змістовну інформацію про організаційні моменти, які цікавлять батьків. Заступники директорів шкіл № 12, 13 вказали на головне завдання – виховати у дітей бажання йти до школи.

         Кконструктивна співпраця педагогів, батьків закладу та вчителів шкіл дає можливість дітям успішно розвиватись, навчатись та отримувати необхідні знання, уміння, навички поводження в соціумі.

У ЗДО № 28 “Ювілейний” хлопчики привiтали дiвчаток зi святом Весни. Заспiвали для них пiснi, виконали разом iз дiвчатками запальнi таночки, виготовили для них подарунки та спекли смачне печиво.

У ЗДО 28 “Ювілейний”, з метою формування інтересу дошкільників до пошуково-дослідницької діяльності, розвитку їх допитливості і спостережливості, виховання екологічної культури та естетичних почуттів, був проведений конкурс “Кращий город на вікні”. Діти із заводоленням вирощують рослини, доглядають та милуються ними.

Безоплатна провова допомога

Шановні батьки!

За результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 27.01.2021, у зв’язку з різким погіршенням погодних умов Міністерство освіти і науки України  рекомендує:

  • Перевести функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей в режим підвищеної готовності.
  • Інформацію про різке погіршення погодних умов довести до всіх учасників освітнього процесу.
  • Вжити додаткових заходів щодо попередження переохолодження учасників освітнього процесу на період ускладнення погодних умов.

ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ: ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ СЕМИ ОБЛАСТЕЙ РЕКОМЕНДОВАНО ПЕРЕЙТИ НА РЕЖИМ ПІДВИЩЕНОЇ ГОТОВНОСТІ

Шановні батьки!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.

№ 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”, рік тому було запущено єМалятко

  • першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.

Міністерство прагне, щоб якомога більша кількість українських батьків дізналася про єМалятко та скористалася послугою. Більш детальну інформацію ви зможете отримати за цим посиланням .

І ось результати конкурсу “Пташиний дивограй”, де ЗДО 28 прийняв активну участь у цьому освітньому проекті і зайняв почесне ІІІ місце

В ДНЗ 28 “Ювілейний” пройшов тиждень родинного виховання “Сім’я – перша школа моральності”.

З 16.11.2020 по 20.11.2020 в ЗДО № 28 “Ювілейний” проходить Тиждень толерантності

Інструктивно-методичні рекомендації “Щодо організації діяльності закладів  дошкільної освіти  у 2020/2021 навчальному році”