Звіт керівника ЗДО

Шановні батьки!

З 13 по 17 травня 2019 року в закладах дошкільноїосвіти проходитиме «Тиждень безпеки дитини». Майже кожен день буде присвяченийтій чи іншій ситуації, у яку може потрапити дитина, коли дорослі залишають їїбез догляду.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки на дорозі – першопричина сумних та трагічних наслідків.

То ж дбаймо про безпеку наших дітей. Ваш приклад – взірець для малечі. Необхідно давати дітям чіткі міцні знання, формувати вміння та навички чітко діяти в надзвичайних ситуаціях.

Пам’ятайте, що життя дітей залежить від нас, дорослих.

Сподіваюся, що ми зробимо все, аби наші діти росли розумними, добрими і здоровими. Сумський міський голова                                  О.М. Лисенко

Шановні батьки! Запрошуємо Вас та Ваших дітей до участі у спортивно-масовому біговому заході «Суми- напівмарафон», який відбудеться 5травня 2019 року у м. Суми на пл. Незалежності. Взяти участь у забігу можуть всі охочі. Для дорослих передбачені дистанції на 3 км, 10 км та 21 км, для дітей – 100 м та 500 м. Від нашого закладу збираємо команду дітей на дистанцію 100 м у кількості 20 чоловік.         Запрошуємо усіх бажаючих до участі. З нетерпінням чекаємо кожного учасника команди закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) № 28 «Ювілейний», адже наші вихованці – найсильніші, найшвидші, найкращі!         Про участь просимо повідомляти вихователів своїх груп.

29.03.2019 в ЗДО № 28 “Ювілейний”, вихователі ділились цікавою та змістовною інформацією, яку отримали під час відвідування Міжнародного фестивалю освітніх технологій “Перспектива- Суми 2019”

З 21по 23 березня у  Сумах відбувся Фестиваль освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА-СУМИ 2019», на якомубулиприсутні вихователі ЗДО №28 «Ювілейний».

Головна мета Фестивалю – підвищення професійної компетентності, творчий розвиток педагогів дошкільної та шкільної ланок, психологів, представників інших професій, підприємців, батьків та дітей, а також зміцнення здоров’я, профілактика емоційного вигорання та активний відпочинок у колі колег і друзів.

Шановні батьки!

Доводимо до вашого відома Рішення Сумської міської ради від 06.02.2019 № 4512-МР «Про обмеження використання поліетиленових пакетів та одноразового пластикового посуду».

З метою збереження безпечного для існування живої і неживої природи, навколишнього середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу на довкілля під час використання синтетичних пакувальних матеріалів.

Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном “булінг”– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу

• Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до садочка або ж можуть плакати, вигадувати хворобу.
  • Вони не беруть участь у спільній ігровій діяльності, соціальних заходах.
  • Часто у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвичайно.
  • Відсутність контакту з однолітками: немає друзів
  • Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.

Чому діти стають жертвами булінгу

Психологи визначають декілька основних причин:

• Занижена самооцінка. Навіть якщо дитина виявляє її через надмірну відкритість, зверхність.
  • Домашня атмосфера. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, яких вдома принижують, знецінюють, ображають. Або є родини, де дитину звикли жаліти – нещасна, хвора, росте без батька… Атмосфера в групі. Бувають колективи, створені самостійно або руками вихователя, в яких є дитина-агресор. Вона свідомо шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

У випадку виявлення булінгу слід звернутися:

• До керівника навчального закладу
  • До центру служб для сім’ї, дітей та молоді
  • До поліції за номером 102
  • На телефони «гарячих ліній»:

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «ЛА СТРАДА – УКРАЇНИ» 080-500-333

Національна «гаряча лінія» з питаньзапобігання насильству                     0800-500-335

Пам’ятайте, що життя дітей залежить від нас, дорослих.