ГОТУЄМОСЬ ДО ВЕЛИКОДНЯ З ДІТЬМИ

Чудо Воскресіння Христа подарувало усім православним віруючим надію. А ось створити з цього духовного приводу свято – під силу кожній людині, навіть зовсім маленькій.
Великдень вже дуже скоро, а ще стільки справ треба зробити, у тому числі прибрати дім, прикрасити його, провести великодні обряди. Кожній матусі буде в радість допомога її ріднесеньких діточок.
1.  Прибирання хати та подвір’я
Весняне прибирання до Великодня – дуже особливе. Хату та подвір’я треба прибрати до Чистого Четверга. Якщо мама може прибирати у самих важких місцях, вимити вікна, то діточкам під силу прибрати свої іграшки або ігровий куточок, письмовий стіл, а може й усю дитячу кімнату. Тільки не треба робити прибирання у Вербну неділю!
Прибирання подвір’я трошки складніше, але й там дитяча допомога потрібна: зібрати гілочки, старе листя, посадити та полити квіти або щось інше.
Якщо роботи багато, можна розподілити її на кілька днів.

2.    Прикраси для дому та подвір’я

Великодні прикраси для дому можна зробити власноруч або купити. Це може бути великоднє дерево з писанками, декоративний великодній кошик та особливо прикрашений куточок для майбутнього справжнього святкового кошику, в якому будуть складені освячені паски та писанки.
Прикрасити дім можуть паперові квіти або композиції з писанок на власноруч вирощеній травичці у горщику. Ікони можна огорнути рушниками, а також розставити на підвіконні лампади та світильники.
На підвіконні хтось облаштовує декоративне пташине гніздечко або галявинку із зайчатами – обирайте, що вам більше подобається. Можна поставити чашку з вівсом, писанками та свічками.
Зазвичай подвір’я у селищах прикрашала візерунками з піску, а стовбури дерев білили. У селищах раніше білили ще й самі хати – це тобі зможуть підтвердити бабусі та дідусі.
Довірять дітям  приймати участь у оздобленні – хай проявлять свої творчі здібності у команді з вами.

3.    Листівки на Великдень
Великодні привітання більше торкнуться душі, якщо зробити їх власними руками.
Великодні листівки мають бути прикрашені символами цього свята та містити привітання з побажаннями.

4.    Поробки на Великдень
Душа та творчість неподільні. Подумайте, які вироби власними руками на Великдень вам хотілося б зробити. Наприклад:

• великоднє дерево;
  • паперові квіти;
  • паперові курчата як прикраси;
  • гніздо з курчатком для стіни (зі стрічкою);
  • паперова курка для писанки;
  • курчата з помпонів;
  • м’які іграшки – зайці;
  • кошики з паперу або стрічок;
  • композиційні горщики з писанкою, травичкою та квітами;
  • заєць для писанки в техніці оригамі та ін.

Наведені ідеї поробок на Великдень можна зробити разом з дітьми.
5.    Великодні рушники
На Великдень традиційно вишивали особливі рушники та серветки (з тематичним малюнком (писанки, паски, Воскресіння Христа, Христос) та привітанням). Для дівчаток – це гарний привід навчитися вишивати, але й таке рукоділля стає все більш популярним серед майстрових, творчих парубків. Тобто хлопчику теж до снаги та почесно допомогти мамі вишити рушник на свято.

6.    Пекти паски
Пекти паски можна у будь-який день Страсної седмиці. Зазвичай це починають робити вдома з Чистого Четверга, але церковної заборони на це в інші дні немає.
Є повір’я, що пекти паски повинні тільки жінки. Можна допомогти матусі з випіканням, а ось прикрасити паски  можна довірити дітям.

7.    Писанки та крашанки
Писанки теж дозволяється красити у будь-який день Страсної седмиці.  Фарби для яєць не обов’язково купувати. Можна зробити власноруч з відвару цибулиння, куркуми, соку шпинату, ожини, буряка.
Розписати яйця можна різноманітними візерунками: сюжетними, традиційно-народними, просто цяточками іншого кольору (яйця-крапанки). Прикрашають яйця ще й за допомогою свічки, зерна, бісера або якогось листя (петрушки, кріпу та ін.).
Цікаво, що з писанками влаштовують тематичні ігри на Великдень. Це катання яєць, їхнє биття один з одним або щось інше.
Зробити відпочинок більш насиченим Великоднім духом допоможе сімейне читання тематичних книг, перегляд тематичних мультфільмів та навіть розповіді батьків, бабусь та дідусів про те, як вони у дитинстві святкували Великдень. Також разом з дітьми можна відвідувати церковні богослужіння перед Світлою неділею Воскресіння Христова. Починаючи з вечора суботи, освячуються паски, писанки та інша їжа до святкового столу на Великдень. Православні вірують, що освячена їжа має велику цілющу силу.

Підготовка до Великодня повинна згуртувати усю родину. Не відмовляйте бадітям у допомозі. Хай вони зроблять свій внесок в святкування добрими справами. Тоді Великдень принесе особливе щастя в ваш дім  та родину.

Світлого усім свята Воскресіння Христового!

«Зробіть разом з дитиною»